Urządzenia i systemy smart w domach są dziś tak popularne, jak pralka czy lodówka. W czasach coraz większego rozwoju i zapotrzebowania na urządzenia smart, także zasłony okienne oraz karnisze mogą być sterowane automatycznie lub aplikacją.

Karnisze smart Warszawa

Co oznacza karnisze smart?

Przyjęło się kilka potocznych nazw, zasłony na pilota, zasłony elektryczne, zasłony automatyczne, czy właśnie karnisze smart. Nie jest to nic innego jak karnisze sufitowe automatyczne z napędami elektrycznymi lub akumulatorowymi. Oferujemy kilkanaście modeli karniszy elektrycznych marek torro, somfy i forest. Praktycznie każdym napędem możemy sterować dzięki dedykowanej aplikacji, lub zintegrować karnisze i zasłony z systemami smart home KNX, Grenton czy Fibaro.

Karnisze i zasłony sterowane telefonem lub pilotem.

Często nasi klienci posiadają zainstalowany system automatyki domowej, w takim wypadku należy odpowiednio dopasować model karnisza, który będzie kompatybilny. Nasze karnisze elektryczne Torro mogą być sterowane aplikacją Smart Life dzięki modułowi Tuya Hub. W przypadku integracji z innymi systemami należy zastosować napęd 5 żyłowy, który można podłączyć do systemów KNX lub Grenton. Możemy także bezpośrednio do napędu podłączyć dedykowane moduły sterujące. Napędy fazowe AM75 RF 5W posiadają także moduł radiowy, dzięki temu niezależnie do jakiego systemu są podłączone, możesz sterować także pilotem. Do karniszy z napędami somfy, możesz wybrać centralkę Tahoma Switch. Wszystko zależy czego oczekujesz. Dlatego służymy pomocą w odpowiednim wyborze.

Karnisze i zasłony sterowana głosem.

Nasze karnisze w połączeniu z systemem smart mogą być sterowane asystentami głosowymi Amazon Alexa® oraz Google Assistant®. Dzięki temu możesz wydawać komendy zamknięcia zasłon, bez potrzeby posiadania przy sobie smartfona lub pilota. Należy zwrócić uwagę że, dostępność zależy od producenta aystenta głosowego i regionu.

Korzyści i zastosowania karniszy elektrycznych smart.

Przede wszystkim to wygoda użytkowania, większa prywatność i bezpieczeństwo, a nawet oszczędność.

  • Bezpieczeństwo i prywatność – Dzięki automatycznemu zamykaniu zasłon okiennych np: wieczorem, zyskasz komfort prywatności. Natomiast w przypadku rolet zewnętrznych, rolety zamkną się automatycznie, a Ty zyskasz dodatkową ochronę okien.
  • Oszczędność – W czasie największego nasłonecznienia danej części domu, zasłony zamkną się automatycznie. Pozwoli to na oszczędność w przypadku pracującej klimatyzacji. Dodatkowo ochronisz wyposażenie domu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, które negatywnie wpływa na różnego rodzaju materiały.

Dodatkowe zastosowania automatyki zasłon okiennych:

  • Możesz ustawić zasłony tak aby otwierały lub zamykały się automatycznie o określonej porze.
  • Z każdego miejsca w domu możesz sterować zasłonami w poszczególnym pomieszczeniu, lub zamknąć wszystkie naraz.
  • Dobrze zintegrowany system smart, pozwoli na automatyczne dostosowanie temperatury w domu. W przypadku dużego nasłonecznienia w lato zasłoni okna, natomiast w okresie zimowym odsłoni okna w celu dodatkowego ogrzania pomieszczenia promieniami słonecznymi.

Karnisze smart w Warszawie. Gdzie zamówić?

Naszą ofertę kierujemy do klientów w Warszawie i okolicach Warszawy. Możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i montaż. Pracujemy także w okolicy Warszawy, w lokalizacjach: Józefów, Sulejówek, Ząbki, Kobyłka, Zielonka, Marki, Radzymin, Legionowo, Łomianki, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Piastów, Nadarzyn, Pruszków, Piastów. Karnisze możesz także zamówić na naszym sklepie internetowym, z wysyłką. Zapraszamy +48 667 067 777

Karnisze smart sklep internetowy.

okarnisze.pl