Jak przygotować wnękę do montażu karniszy elektrycznych?

Szerokość karnisza z napędem to 6 cm, ale należy dodać miejsce na zasłonę. Druga kwestia to ile ma być zamontowanych karniszy w jednej wnęce. Czasami stosuje się montaż karnisza aluminiowego manualnego do firan i drugiego elektrycznego do zasłon. Biorąc pod uwagę luz, falowanie tkaniny i kwestie wizualne, najbardziej minimalnym rozmiarem będzie 12-14 cm dla jednego karnisza, oraz 20 cm w przypadku montażu dwóch karniszy. Wszystko zależy od grubości zastosowanych tkanin do zasłon i firan oraz ewentualnego falowania tkaniny.

Jak przygotować zasilanie do karniszy?

Zasilanie do montażu karniszy elektrycznych możemy przygotować na kilka sposobów. Poniżej opiszemy możliwe rozwiązanie. W przypadku kiedy nie chcesz lub nie masz możliwości doprowadzanie zasilania, możesz wybrać karnisz elektryczny bezprzewodowy akumulatorowy nazywany też bateryjny.

Czy można założyć karnisz elektryczny do skośnego sufitu?

Tak. Można założyć karnisz z napędem elektrycznym do sufitów skośnych. Wykonaliśmy kilka takich montaży i karnisze działają bez zarzutu. W przypadku takiego rozwiązania ważny jest odpowiedni pomiar, wykonanie karnisza i montaż. Do tego typu rozwiązania potrzebny jest także odpowiedni napęd. Warto jednak zwrócić uwagę, że występują różne sytuacje i ze względów technicznych, może się okazać że takie rozwiązania nie można zastosować. Warto zawsze porozmawiać i ocenić sytuację.

Czy można łączyć zasłony i karnisze elektryczne z roletami lub żaluzjami?

Oczywiście. Często spotykamy się z pytaniem czy można założyć różne osłony przeciwsłoneczne na jednym oknie, ale bardzo często spotykamy się z sytuacją że Klient ma już rolety, żaluzje drewniane lub plisy i dodatkowo zasłony i firany. Ważne jest aby wszystko było dopasowane do naszego gustu, potrzeb i możliwości montażu. Każda roleta czy zasłona ma spełniać określoną funkcję, albo dekoracyjną albo praktyczną. Dlatego montaż karniszy elektrycznych przy już zamontowanych plisach czy żaluzjach, nie wpłynie negatywnie na działanie każdego z nich. Jeżeli nie masz pewności odnośnie wyboru odpowiedniego koloru do aranżacji wnętrza, można skorzystać z porady ekspertów. Dzięki wykonaniu setek realizacji, na podstawie naszego doświadczenia, oraz biorąc pod uwagę Wasze oczekiwania, możemy doradzić które osłony będą najlepiej współgrały i dadzą najlepsze efekty.

Karnisze elektryczne z montażem.

Montaż karniszy?

Montaż karniszy elektrycznych jest stosunkowo prosty. Zamawiając karnisze do samodzielnego montażu otrzymujesz od nas wszystkie niezbędne elementy. Programowanie karnisza do pilota także jest bardzo proste. Oczywiście są kwestie w których Klienci potrzebują pomocy i dlatego korzystają z naszego montażu. Często kwestią problematyczną dla Klientów jest transport długich karniszy lub montaż powyżej 3 metrów, gdzie często trzeba użyć rusztowania. Możesz zamówić karnisze z montażem. Jakie wybrać karnisze? Gotowe z marketu, czy zamówione na wymiar?… kliknij i czytaj więcej.

Czy karnisze elektryczne są awaryjne?

Zawsze jest pytanie. Czy karnisze elektryczne się psują? Zawsze mówimy że każda rzecz mechaniczna może ulec awarii, nie mniej na wszystkie produkty i montaż udzielamy gwarancji. W okresie gwarancji naprawy wykonujemy bezpłatnie. Wszystkie elementy są wymienne, a prosta konstrukcja ogranicza możliwość wystąpienia uszkodzenie. Na kilkaset zamontowanych karniszy ani jeden napęd czy pilot nie uległ awarii. Żaden karnisz też nie spadł 🙂 . Ogólnie karnisze elektryczne są proste w konstrukcji i łatwe do naprawy w przypadku wystąpienia usterki.

Jak długi może być karnisz elektryczny?

Karnisze elektryczne możemy wykonać do 12 metrów, ale wszystko zależy od ciężaru zasłony i ilości zakrętów. Karnisze jak również silniki są przeznaczone do obciążenia do 60 kg, oraz każdy zakręt zmienia obciążenie na napęd. Każdorazowo przy podejmowaniu decyzji sprawdzamy w tabeli charakterystyki, czy maksymalna potrzebna długość jest wykonalna. Opcjonalnie możemy zastosować dwa napędy w jednej szynie co zwiększa możliwości. Najdłuższe karnisze elektryczne w jednej części możemy wykonać do długości 7 metrów. Wykonywaliśmy karnisze o długości 10 metrów z jednym zakrętem i napędem somfy glydea 60 rts, który działa bez zarzutu. Karnisze 12 metrowy jest łączony z dwóch 6 metrowych specjalnym łącznikiem, łącznik nie wypływa negatywnie na pracę napędu.

Czy mogę zamówić karnisze elektryczne dwutorowe?

Karnisze elektryczne / automatyczne nie występują w wersji dwutorowej. Jeżeli chcesz powiesić zasłony i firany na jednym oknie, trzeba zamówić dwa karnisze. Jeżeli dwa karnisze mają być zamontowane we wnęce sufitowej, ważne aby wnęka była odpowiednio przygotowana.