Najczęściej spotykamy się z nazewnictwem karnisze elektryczne, ale karnisze automatyczne są także prawidłową nazwą. Karnisz elektryczny / automatyczny działa na takiej zasadzie że, zasłony lub firany zasuwane są automatycznie dzięki zamontowanemu silnikowi elektrycznemu. Silnik karniszy automatycznych montujemy z jednej strony karnisze i poprzez taśmy powoduje przesuwanie się zawieszek. Karniszami automatycznymi możemy sterować bezprzewodowo pilotem lub przełącznikiem na ścianie. W zależności od wybranego silnika karnisza, możemy je skonfigurować do pracy z systemami inteligentnymi sterowania domu lub prostymi aplikacjami typu smart.

Karnisze elektryczne na baterie lub akumulator. Można już spotkać karnisze elektryczne na baterie lub akumulator całkowicie bezprzewodowe. Wkrótce pojawią się karnisze automatyczne akumulatorowe, gdzie jedno ładowanie baterii ma starczyć na rok użytkowania. Będzie to wygodne rozwiązanie bez konieczności podłączania prądu do miejsca montażu karnisza elektrycznego. Jest to zapowiedź i jak tylko będą dostępne i je sprawdzimy bezwłocznie damy znać.

Jeżeli masz więcej pytań jak zamontować karnisze elektryczne albo chcesz zakupić karnisz elektryczny, zapraszamy do zakładki kontakt. Przedstawimy ofertę zakupu karniszy bez montażu, lub z montażem.