Co jest potrzebne do montażu karniszy elektrycznych?

W zależności do czego przykręcasz mocowanie karniszy, potrzebne Ci będzie: wkrętarka, wiertarka, młotek, kołki, wkręty, metrówka.
Jeżeli zamawiasz u nas karnisze do samodzielnego montażu wypożyczymy Tobie wszystkie potrzebne narzędzia.

Pamiętaj! U nas możesz zamówić także montaż karniszy elektrycznych w Warszawie, Radzyminie, Wyszkowie i Pułtusku.

Montaż karniszy elektrycznych do sufitu.

Karnisze możesz zamontować praktycznie do każdego rodzaju sufitu. W zależności czy jest to sufit z karton gipsu, drewniany, betonowy czy z kasetonów typu armstrong należy po prostu użyć odpowiednich wkrętów lub kołków. Do sufitów betonowych należy zastosować kołki rozporowe 6×60 lub 8×60 w zależności od jakości sufitu. Do sufit kartonowo gipsowych użyj aluminiowych kołków samowiercących. Od lat używamy tylko jednego rodzaju i zawsze były niezawodne. Do sufitów. drewnianych wystarczą zwykłe wkręty do drzewa. Aby zamontować karnisz elektryczny do sufitu typu armstrong należy użyć blachowkrętów z płaski łebkiem. W przypadku montażu do sufitów armstrong nie można przesadzać, sam karnisz spokojnie można zamontować, natomiast należy zwrócić uwagę na ciężar firan lub zasłon aby nie były za ciężkie. Karnisze elektryczne które montowaliśmy do armstronga wiszą do dziś, ale na pewno nie można na nich powiesić grubych i ciężkich zasłon.

Czy karnisz elektryczny można zamontować do ściany?

Oczywiście że tak. Ważne jest aby przy zamawianiu karnisza zaznaczyć że montaż ma być do ściany. Otrzymasz specjalne wieszaki ścienne. Jak w artykule powyżej, w zależności od rodzaju ściany należy użyć odpowiednich kołków lub wkrętów.

Ile zastosować wieszaków do karniszy?

Osoby niedoświadczone najlepiej jak zastosują się do instrukcji montażu i użyją tyle ile przewidział producent. Należy jednak pamiętać o użyciu odpowiednich kołków lub wkrętów. W zależności do jakiej powierzchni przykręcamy, oraz biorąc pod uwagę pod jakim obciążeniem będzie wisiał karnisz, możemy zastosować mniej wieszaków. Ale to polecam tylko doświadczonym monterom.

Jak przygotować podłączenie karniszy elektrycznych?

Jak podłączyć karnisze elektryczne? Najważniejsze to aby w miejscu montażu karnisza elektrycznego był doprowadzony przewód 3×1,5 mm z zasilaniem. Zasilanie powinno być doprowadzone do tego miejsca gdzie będzie silnik. Jeżeli jest to nowy budynek lub remontowane mieszkanie najlepiej przewód wkuć w ścianę. Będzie estetycznie. Na końcu można zamontować gniazdko elektryczne, lub puszkę. Przewód można podłączyć do najbliższego gniazdka w którym jest zasilanie.

Jeżeli przy zamawianiu karniszy elektrycznych do samodzielnego montażu powiesz nam gdzie chcesz go zamontować i jaka jest powierzchnia, możesz kupić u nas odpowiednie kołki i mocowania. Służymy także doradztwem, sprzętem i doświadczeniem.